Lodní třídy


Závodní činnost provádíme na okruhových plachetnicích:

OPTIMIST

Ideální plachetnice pro malé začínající jachtaře do 15-ti let.
Trup lodě má ploché dno, tupou příď, tak aby byla na vodní hladině stabilní.
Délka 2,31 m, šířka 1,13 m, hmotnost trupu 35 kg, původně dřevěný, nyní výhradně laminátový.
Bezpečná a lehce ovladatelná plachetnice pro ty nejmenší (5 let), dostatečně technický a vzrušující pro děti (10-15 let). 

EVROPA

Jednoposádková plachetnice elegantních a dynamických tvarů.
Evropa je známá svou technickou a trimovací náročností a to je její kouzlo.
Ideální plachetnice pro dívky či lehké chlapce, kteří jsou nuceni díky hranici věku patnácti let, přestoupit na jinou lodní třídu.
Délka 3,35 m, šířka 1,38m, hmotnost trupu 45kg, plocha plachty okolo 7m2, původně dřevěný trup, dnes se vyrábí pouze v laminátovém provedení.


 

LASER

Lodní třída Laser 4.7 a Laser Radial jsou přípravné přechodné třídy pro mládež již od váhy kolem 45 kg a 65 kg na jakoukoli závodní, nebo i Olympijskou třídu. Laser Standart je pro jakoukoliv věkovou skupinu, je to typ lasera s největší plochou plachet a ideální váha kormidelníka se pohybuje až k 80 kg.
Adrenalinové závodění na těchto dynamických plachetnicích je určeno zejména zkušenějším závodníkům s ambicemi na účast ve vrcholových soutěžích. Musí být ochotni silově a technicky tvrdě a vytrvale pracovat. Laser Radial s plachtou 5,76 m2 je zároveň ženskou olympijskou třídou.


 

FINN

Jednoposádková plachetnice, která je zařazena do programu olympijských her.
Je určena převážně pro zdatné a silné chlapy.
Její délka je 4,5m, šířka 1,51m, plocha plachet 10m2 a hmotnost 105 kg.
Loď je velice technická, dynamická a rychlá.

Background photo created by valeria_aksakova - www.freepik.com Background photo created by wirestock - www.freepik.com Vintage photo created by kjpargeter - www.freepik.com Background photo created by pvproductions - www.freepik.com