O klubu


Zázemí

Zázemí našeho jachtařského klubu zahrnuje jednu loděnici, kde je umístěno veškeré technické a jachtařské vybavení klubu, vedle loděnice je vybudována soustava unimobuněk, která tvoří budovu, kde jsou vytvořeny pokoje pro členy klubu, je zde také umístěn bar, terasa a společenská místnost s krbem. V zadní častí pozemku jsou vybudovány suché záchody a postaveny tři oddělené unimobuňky. Pozemek s námi využívá spřátelený klub YC MCHZ Ostrava. Do budoucna je v plánu prodloužit loděnici a vylepšit sociální zařízení.

Historie Klubu

Původní yachtclub vznikl v 70. letech z iniciativy několika nadšenců v čele s Ivanem Kantoríkem jako přidružený sportovní oddíl u chemičky v Ostravě – Hrušově. Zakladatelé začali psát historii jachtingu na Hlučínském jezeře vlastnoruční stavbou plachetnice Pirát, na které pak brázdili jeho vody spolu s remorkéry. Štěrkovna v Hlučíně v té době teprve vznikala a to intenzívní těžbou štěrkopísků. V malé zátoce hned vedle těžebního zařízení pak „Pirát“ našel své první kotviště. Na dobu, kdy se po příjezdu k vodě převlékalo do „jachtařského“ zásadně venku vedle auta již dnes zakládající členové vzpomínají s úsměvem, začátky to ale rozhodně nebyly jednoduché.  Brzy ale začali členové klubu sbírat první zkušenosti i na závodech a to především na plachetnicích třídy Evropa a Optimist. Teprve v roce (dopsat) získal původní yachtclub do pronájmu pozemek, na kterém postupně vyrostlo zázemí, kde se dnes můžeme scházet.

Background photo created by valeria_aksakova - www.freepik.com Background photo created by wirestock - www.freepik.com Vintage photo created by kjpargeter - www.freepik.com Background photo created by pvproductions - www.freepik.com